Postacie

MruczuśMRUCZUŚ – ma 7 lat, mieszka z mamą i tatą w Leśnym Osiedlu razem z innymi zwierzątkami. Chodzi do szkoły „Pod Rozłożystym Dębem". Ma wielu kolegów,ale najbardziej przyjaźni się z kotką Lolą i liskiem Sprytkiem. Uwielbia pić mleczko i zajadać słodkie bułeczki. Jest pomysłodawcą i doskonałym organizatorem wszystkich zabaw klasowych.

 

LolaLOLA - koleżanka z ławki Mruczusia. Mieszka z mamą i tatą niedaleko jego domku. Pasjonuje się przyrodą i geografią, a zwłaszcza paleontologią. Dobrze się uczy, lubi tańczyć i ładnie się ubierać.

 

SprytekSPRYTEK – najlepszy kumpel Mruczusia z klasy. Mieszka z mamą na skraju lasu niedaleko szkoły. Siedzi w ławce z Chrumką. Najlepiej biega na długi dystans w całej szkole. Jest bardzo uczynny i koleżeński.

 

ChrumkaCHRUMKA - czyściutka i różowa , mieszka z ciocią nad sadzawką. Świetnie gotuje, bo bardzo lubi jeść. Jednak chętnie się dzieli przysmakami z innymi zwierzątkami. Uwielbia trufle. Wszyscy w klasie ją bardzo lubią .

 

BodekBODEK - ma też 7 lat. Mieszka z tatą w domku przy trzech sosnach tuż obok Rzeki Marzeń.
Jego tata jest konstruktorem-wynalazcą. Podpatruje go pilnie przy pracy. Namiętnie czyta komiksy .Szczególnie darzy sympatią Taśka i kurczaki.

 

Kurczak, Tasiek i GrzebykTASIEK - mieszka z przybraną mamą i braćmi kurczakami w najdalej na wschód wysuniętym domku na osiedlu. Jest najlepszym pływakiem w szkole. Interesują go okręty i morze. Bardzo kocha swojego przybranego braciszka Grzebyka.

GRZEBYK – jest jednym z trojaczków kurczaków. Mieszka z mamą, braćmi i Taśkiem niedaleko Chrumki. Jest niepełnosprawny i porusza się przy pomocy wózka inwalidzkiego, ale dobrze sobie radzi. Lubi ścigać się czasem ze Sprytkiem. Chętnie czyta książki przygodowe. Bardzo kocha swego przybranego brata Taska.


SREBERKO
- jeden z trojaczków kurczaków .Mieszka z mamą,tatą i rodzeństwem oraz przybranym bratem Taśkiem. Niezmiernie lubi ziarenka kukurydzy. Marzy o lataniu pod chmury. Przyjaźni się z Bodkiem i wspólnie próbują skonstruować lotnię.

 


ZIARENKO
- najwyższy z trojaczków kurcząt. Lubi śpiewać i wcześnie wstawać. O poranku najgłośniej pieje, budząc wszystkich mieszkańców Leśnego Osiedla. Ma bardzo wesołe usposobienie i chętnie bierze udział we wszystkich grach zespołowych.

 

FafikFAFIK - mieszka niedaleko Mruczusia i Loli, dlatego do szkoły przychodzą zawsze razem.
Siedzi w ławce z Ziarenkiem. Jest cichy i łagodny. W szkole siedzi w jednej ławce z Ziarenkiem, z którym często gra na konsoli. Ma dobry węch i potrafi odnaleźć zagubione przedmioty. Koledzy nazywają go klasowym detektywem.

 

Pani GąskaPANI GĄSKA – mieszka w szkole. To pedagog z powołania. Ma dużą wiedzę i lubi dzieci.
Uczyła już dwa pokolenia Leśnego Osiedla. Obecnie jest wychowawczynią 1b, do której chodzi Mruczuś i jego kumple. Organizuje dużo ciekawych wycieczek szkolnych, za co dzieci ją uwielbiają.

 

Pan ŻółwPAN ŻÓŁW - mieszka samotnie w chatce nad stawem .Nikt nie wie ile ma lat. W młodości dużo podróżował, nawet do Chin. Posiada ogromną wiedzę przyrodniczą i historyczną, zna dobrze filozofię. Z jego porad korzystają mieszkańcy Leśnego Osiedla. Jest bardzo szanowany, pomimo ekscentrycznego sposobu bycia.

 

 

 

Pan WąsaczPan Wąsacz - wielki sum, który żyje w stawie, bardzo duży i stary. Jest od lat przyjacielem pana Żółwia. Pilnuje porządku w królestwie stawu. Nikt nie wie, ile ma lat, chociaż niektórzy twierdzą, że jest starszy od pana Żółwia. Wieczorem przed snem czyta uczone księgi.